вівторок, 31 травня 2022 р.
пʼятниця, 27 травня 2022 р.
"За нашу свободу"
Юні художники нашого ліцею долучилися до участі в міському етапі
Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді "За нашу свободу". Конкурс проводиться з метою виховання патріотів, громадян правової, демократичної держави.
Дякуємо нашим творчим дітям за їхні роботи, адже кожна із них – це голос, що об'єднує дітей України та наближає перемогу! Наша сила в творчості!
Усе буде Україна 💙💛
середа, 25 травня 2022 р.
Алгоритм дій при виявленні ВНП
Алгоритм дій при виявленні ВНП:
1. Для населення: при виявленні ВНП (боєприпасу, схожого на нього предмету, іншого невідомого та підозрілого предмету)
1) Не підходити.
2) У жодному разі не чіпати.
3) Не користуватися поблизу засобами зв’язку та іншими електронними приладами (дистанційне управління тощо).
4) Не намагатися самостійно огородити підозрілу знахідку, треба запам’ятати місце виявлення даного предмету.
5) Повернутися у тому напрямку в якому прийшов – не поспішаючи крок у крок на відстань не менше 100 м.
6) Терміново повідомити про знахідку до оперативних служб за телефонними номерами «101» або «102»
7) Повідомити оточуючим про можливу небезпеку, а також розповісти, що до даного місця не можна наближатися.
2. Для батьків:
- Треба пояснити дітям, що не лише боєприпаси, а й інші зовні «безпечні» незнайомі речі можуть бути вибухонебезпечними. Вони можуть бути самих різних форм та кольору. Навіть іграшка, коробка з-під цукерок тощо, можуть виявитися замаскованою вибухівкою.
- Необхідно розповідати дітям, що не можна наближатися до незнайомих речей (навіть іграшок), а тим більше не чіпати жодні чужі предмети.
- Дитина повинна знати, що відходити від даного місця необхідно у напрямку звідки прийшов, а також слід повідомити про небезпечну знахідку дорослих.
- Не знімати знахідку на телефон.
- Головне правило – якщо це не твоя річ, не чіпай її!
3. Що співробітнику ДСНС розповідати дітям:
Якщо ви йдете гуляти, уважно дивіться під ноги, не наступайте на підозрілі предмети!
Всі незнайомі та чужі предмети, у тому числі, які мають яскраве забарвлення для привернення вашої уваги - можуть нести небезпеку, навіть іграшки або коробка з-під цукерок. Головне – якщо це не ваша річ, не чіпайте її! Не штовхайте знахідку та не знімайте її на телефон.
Без поспіху та обережно відійдіть мінімум на сто кроків у тому напрямку, в якому прийшли та повідомте оточуючих дорослих або батьків про небезпечну знахідку.
Де б ви не були, будьте завжди обережними! Пам’ятайте, у полі, у лісі та інших місцях може бути небезпечно! Слідкуйте за тим, куди ти ви йдете, так ви себе від біди вбережете! Будьте завжди уважними!
Загальні правила та заборони:
Сумщина зазнавала, як авіаційних ударів, артилерійських обстрілів, так і на території області перебували окупаційні війська та відбувалися бойові зіткнення. А тому, як в населених пунктах, так поза їх межами можуть знаходитися боєприпаси, їх нерозірвані частини, міни, розтяжки, саморобні вибухові пристрої, які можуть бути замасковані під безпечні предмети, навіть іграшки. Звертаємо увагу на те, що ці незнайомі предмети, у тому числі можуть мати мають яскраве забарвлення аби привертати увагу саме дітей!
На даний час в області відповідні служби проводять розмінування - обстеження території на наявність вибухонебезпечних предметів та подальше їх знешкодження. Наголошуємо, даний процес займатиме тривалий час!
Як показує практика обстеження території та виявлення підозрілих предметів - сучасні боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути різних форм, мати різний вигляд та бути зовні не схожими на боєприпаси!
Шановні громадяни! Задля збереження життя та здоров’я вашого і ваших близьких забороняється відвідування незнайомих місць, територій там, де велися бойові дії або вони зазнали ворожих ударів (авіа -, артобстрілів), там, де переміщувалися та дислокувалися окупаційні війська. Також наголошуємо, що, до обстеження територій відповідними фахівцями забороняється відвідування полів, луків, лісопосадок, користування узбіччями доріг та шляхами поза межами автотрас.
На даний момент треба забути про подорожі в лісову місцевість та збирання квітів, грибів, ягід. Це може бути небезпечно! Також нагадуємо, що відповідно до розпорядження голови Сумської облдержадміністрації – керівника військової адміністрації, забороняється відвідування населенням лісів та в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки під час дії правового режиму воєнного стану.
Небезпечно проводити пошук та збір металобрухту, у тому числі із застосуванням спеціальних пристроїв – металодетекторів. Не наближайтеся до будь-якої військової техніки, незалежно від її стану (ціла або знищена). Вона може бути замінована, як з середини, так і зовні – розтяжки, тощо.
Забороняється спалювання сухої рослинності та її залишків! Це може не лише спричинити пожежу, а й призвести до детонації вибухонебезпечних предметів, які залишилися після вторгнення окупаційних військ!
РОБОТА З НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ:
- Розсилка методичних рекомендацій по правилам безпеки по ВНП
- Онлайн зустрічі (з залученням фахівців МЦШР) з педагогами щодо доведення методичних рекомендацій вчителям та вихователям ДНЗ для організації роз’яснювальної роботи зі школярами та вихованцями дошкільних навчальних закладів.
- Онлайн уроки для школярів (з залученням фахівців МЦШР).
- Участь працівників ДСНС у батьківських зборах в школах та дошкільних навчальних закладах.
Про ППБУ в лісах
Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає жителів суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі та не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого краю!
У зв’язку з цим нагадуємо про дотримання основних правила пожежної безпеки:
- не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння!
- не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями!
- не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку!
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- не створюйте смітники в лісових насадженнях та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх!
- приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.
- не залишайте непогашеними багаття!
- не розводьте багаття у лісових масивах!
- не засмічуйте місце відпочинку!
- при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища!
Дії під час пожежі:
- не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
- обов’язково повідомте пожежну службу за тел.: «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують падінням та можуть травмувати.
Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах - негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
неділя, 22 травня 2022 р.
вівторок, 17 травня 2022 р.
Психологічна підтримка дітей
ІНТЕРАКТИВНА ГРА «КВІТЧЕЛ»
#квітчел#сад_миру #психологічна_служба
Всесвітній день доброти
Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші ...
-
Волонтерство сьогодні – це рушійна сила нашої країни, чудова можливість змінити життя інших людей та світ на краще. Колектив Білопільського...
-
Компанія " SEO.UA " - один з лідерів з seo просування сайт ів оголошує про початок конкурсу для учнів та студентів українських ...
-
Щороку в другу суботу вересня, починаючи з 1994 року, в Україні відзначають День фізкультури та спорту. Якщо ви професійний спортсмен або п...