четвер, 29 лютого 2024 р.

Продовжується профорієнтаційна робота

 28 лютого відбулась онлайн-зустріч доцента кафедри біології та методики навчання біології Москаленко М.П. з учнями 11-их класів Білопільського ліцею №1 Білопільської міської ради Сумської області.

Здобувачі освіти були ознайомлені зі змістом освітніх програм, які реалізуються на природничо-географічному факультеті, особливостями дистанційного навчання у вищому навчальному закладі . Питання учнів стосувалися можливостей навчання за кошти державного бюджету, забезпечення місцями в гуртожитках, переліку посад, які вони можуть займати після отримання диплому вчителя біології та здоров’я людини і психолога, як в закладах загальної середньої освіти, так і за їх межами. Окремо було обговорено безпекову складову навчального процесу. Наприкінці зустрічі всі випускники ліцею були запрошені на День відкритих дверей природничо-географічного факультету а також до участі у природничому квізі СумДПУ імені А.С. Макаренка, конференції-конкурсі «Молодь. Наука. Природа» і турі Всеукраїнської олімпіади у СумДПУ імені А.С. Макаренка з біології, географії і хімії.



понеділок, 26 лютого 2024 р.

Заходи нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

 


Цього дня декілька років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не тільки кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.

Для вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в АР Крим та місті Севастополі, у 2020 році Президент Володимир Зеленський підписав Указ про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

-Повернення Криму до України – це не тільки наша спільна мрія. Це – запорука безпеки на планеті, відновлення віри, віри у міжнародне право і справедливість, – зауважив глава держави, додавши, що повернення Криму є частиною української національної ідеї.

Нагадаємо, що 25 лютого 2014-го біля будівлі кримської Верховної Ради відбувся і проросійський мітинг, який організували організація «Кримський фронт» і так звані козацькі організації. Учасники акції вигукували проросійські гасла, вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. У той день перед мітингувальниками виступив тодішній голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. ЗМІ почали повідомляти, що на цю сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.

Наступного дня, 26 лютого, біля Верховної Ради АРК відбулося два мітинги: проукраїнський, організований Меджлісом кримськотатарського народу, який зібрав до 10 тисяч учасників, і проросійський – чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність». Між проукраїнськими і проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, внаслідок яких загинули дві людини. Проросійський мітинг відтіснили до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначену сесію парламенту скасували. Наступного дня будівлю Верховної Ради Криму захопили озброєні російські спецпризначенці.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними й засудили дії рф. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Кремль заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

З метою національно-патріотичного виховання здобувачів освіти та з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Білопільському ліцеї проведені тематичні заходи: години спілкування "Спротив триває!", перегляд  відеопрезентацій та фільмів: «26 лютого 2014 року у Криму — як це було». Ліцеїсти змогли зробити висновок, що кожен регіон України неповторний. Ми – єдина країна! Незважаючи на усі негаразди ми усі прагнемо одного – миру, спокою, чистого неба над головою!

неділя, 25 лютого 2024 р.

25 ЛЮТОГО В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ 153-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ 🕊

 Леся Українка – видатна українська письменниця та поетеса, славиться своїми поетичними творами, які стали класикою української літератури.  Вона відома своєю сильною національною та патріотичною позицією, висловленою у своїх творах.

Леся Українка активно підтримувала боротьбу за культурну і національну самостійність України та віддавала своє життя піднесенню української мови, літератури та культури. Її творчість і внесок у розвиток української культури залишаються невмирущими в сучасній історії України 🙏🏻

Здобувачі освіти Білопільського ліцею №1 долучились до поетичного фестивалю «Я в серці маю те, що не вмирає», познайомилися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем.

ТАКОЖ СЬОГОДНІ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ, НА ЧЕСТЬ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВІДОМОЇ ПИСЬМЕННИЦІ. 

З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ! З ДНЕМ УКРАЇНКИ! НАШІ ЖІНКИ – НАЙКРАЩІ 🤍














пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Уже два роки незламності …

  Українці живуть в умовах війни вже десятий рік, два з них — під час повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022 року, день, коли росія напала на Україну, назавжди залишиться в пам'яті кожного, хто пережив це. Незалежно від того, де кожен українець зустрів війну – в Харкові, Києві, Львові, Херсоні, на фронті або у власному будинку, в дорозі або за кордоном, багато хто скаже, що за їхніми відчуттями, цей день ніколи не закінчувався.

З цього Дня наше життя змінилось...коридори, 2 стіни захисту- знає кожен юний і навіть маленький українець. З цього Дня ми активізували свою національну якість - незламність... ми будемо боротися і захищати свій дім, рідних, культуру, мову... Слава Україні!

Героям Слава!


середа, 21 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови

 


Мова – це історія народу, його світогляд. Вона визначає свідомість, творить людину, культуру та історію. 21 лютого в Україні та світі святкують Міжнародний день рідної мови.

У нашому ліцеї було проведено різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні та педагоги. На уроках і виховних годинах, які пройшли під гаслом  «Є мова – є нація!», здобувачі освіти  дізналися про заснування цього свята, цікаві факти, виконували завдання, що викликають бажання вивчати рідну мову, демонстрували глибокі знання норм і правил сучасної української літературної мови. Усі охочі мали змогу пройти онлайн вікторину

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 4 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 5 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 6 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 7 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 8 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 9 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 10 класу

✔ Вікторина до Дня рідної мови для 11 класу

Міжнародний день рідної мови – свято, яке сприяє духовному збагаченню. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Адже мова – це одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури.





вівторок, 20 лютого 2024 р.

День пам'яті Героїв Небесної сотні

      Сьогодні вшановуємо Героїв Небесної Сотні.  Не забудемо трагічні події січня-лютого 2014, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого у центрі Києва, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.

      Приклад Героїв Небесної має зупинити і тих, хто  сьогодні розпалює все нове інше протистояння. Ми сьогодні  в скорботі й з великою нашою вдячністю згадуємо Героїв світлої пам’яті Небесної сотні та Дякуємо їм за те, що не  пошкодували життя заради нас з вами! Вічна пам'ять всім воїнам Подвигу й Гідності...🙏🙏

     У Білопільському ліцеї №1  проведені тематичні заходи: хвилини мовчання, години спілкування «Янголи Майдану»,  «А Сотню вже зустріли небеса», тиха акція «Ангели пам'яті».  Це жалобний день, але він не лише про смуток і смерть, а й про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського народу захищати свою країну.

понеділок, 19 лютого 2024 р.

День Державного Герба України

 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як малий герб України, визначаючи його основним елементом великого Державного герба. У річницю цієї події учні 3-4-их класів нашого навчального закладу, об'єдналися під час годи спілкування  розмірковували про значення символу в утвердженні віковічної мрії українців про соборність і незалежність, дізналися факти з історії тризуба від князівських часів до сьогодення, дослідили його трактування в різні епохи. Також здобувачі освіти пройшли веб-квест, який об'єднує у собі вікторину про національні та народні символи українського народу, а також цікаві факти з фото про Державний Герб України!


Обласна акція "Підтримуємо Героїв"

 Білопільський ліцей №1 Білопільської міської ради Сумського району Сумської області долучається до обласної акції "Підтримуємо Героїв"

📌Перша активність: лютий - фрази-мотиватори відомих українських діячів, митців, науковців

#ПІДТРИМУЄМО #ГЕРОЇВ #білопільськийліцей1















Всесвітній день доброти

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші ...