пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Голодомор – біль душі та пам’ять серця

 


Історія – наука, яка вивчає минуле людства, довготривалий процес, де всі події пов’язані одне з одним. Те, що відбувається сьогодні, має коріння в минулому.

Голодомор… Страшне слово. Страхітливе явище. Мільйони життів українців забрав Голодомор 1932- 1933 років. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки.

Історія про Голодомор – це історія, яка нам допомагає боротися і робить нас сильнішими. А також демонструє, чому важливо вчитися – бо знання наша сила і зброя.

Цього року ми вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ми знову маємо справу з російським імперіалізмом, який і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність. Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні.

Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору, класними керівниками, вчителем історії проведені години спілкування, уроки пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі та пам’ять серця». Особливу увагу приділено поширенню знань про трагічні сторінки історії нашої країни, осмисленню обставин виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом.

середа, 20 листопада 2024 р.

Зустріч із інспектором ювенальної превенції

 Сьогодні у нашому ліцеї відбулася зустріч учнів 5-их класів з інспектором ювенальної превенції Білопільського відділу поліції ГУНП в Сумській області Лисенко Вікторією Леонідівною. 

 У рамках проведення даного уроку  Вікторія Леонідівна  провела дітям профілактичну бесіду на теми: «Великі права маленької дитини». Її мета  ознайомити учнів із їхніми основними правами та обов’язками, закріпити їх в пам’яті учнів, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, акторські здібності, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів. 

Організація бесід і зустрічей з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у нашому закладі освіти, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки.




Формування в учасників освітнього процесу навичок здорового харчування



 

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів із початку повномасштабного вторгнення

Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги. 

    Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.

    У рамках цього дня у нашому ліцеї пройшли тематичні уроки під гаслом "1000 днів війни: Незламний дух України". На якому було поглиблено розуміння учнями подій та змін, що відбулися в Україні за останні 1000 днів, формувалися патріотичні почуття та гордість за Україну і її героїчний народ, почуття єдності. Також під час уроку важливо було підтримати емоційний стан дітей, допомогти висловити переживання і зміцнити віру у майбутнє.



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

 Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030рр. в Україні відбувся щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, ІI-й етап якого проходив з 11 по 17 листопада 2024 року.

Заходи Тижня стосувалися актуальних питань з безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану, а також популяризуватимуть дотримання безпечної поведінки на автошляхах, поширення знань про безпеку дорожнього руху. Класними керівниками 1-4 класів були проведені тематичні уроки та бесіди на тему: «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів. Учні 5-7 класів доєднались до годин спілкування: «Увага на дорозі – життя у безпеці», «Знавці правил дорожнього руху», «Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність». А здобувачі освіти 8-11 класів були учасниками інтегрованих занять: «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «Сигнали світлофора», «Для чого потрібно знати правила дорожнього руху», «Поведінка у громадському транспорті», «Правила вуличного руху», «Коли вирушаєш у дорогу завжди обережним будь».

Також для ліцеїстів за участі представника національної поліції України Вікторії Лисенко пройшов Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху із загальною темою “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”. Здобувачі освіти під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху, переглянули та обговорили навчальні відеоролики, взяли участь у вікторинах, виконали цікаві інтерактивні завдання, розв’язували ситуативні задачі, навчилися читати дорожні знаки. 







Толерантність – дорога до миру та співпраці

Упродовж Тижня  толерантності ( 11.11.2024-15.11.2024) робота психологічної служби та класних керівників Білопільського ліцею № 1 була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою здобувачів освіти, створення ситуацій успіху та розкриття творчого потенціалу здобувачів освіти.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Для учнів школи І ступеня були проведені квест «Подорож у країну толерантності», гра « Знайди смайлик», акція « Долоньки», «Комплімент», вікторина «Планета толерантності». Учні 5-7 класів взяли участь у  фоточеленджі «Подаруй долоньку світу», занятті  «Країна моєї мрії», грі-подорожі «Якого кольору толерантність». Для  здобувачів освіти 8-11 класів учнівське самоврядування провело агітаційну акцію «Запали ліхтарик толерантності». 

Тиждень толерантності в нашому ліцеї став справжнім святом взаєморозуміння та єдності! Дякуємо усім за активність, відкритість та бажання створювати більш гармонійний світ!









середа, 13 листопада 2024 р.

День Гідності та Свободи

 Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада. У Білопільському ліцеї №1 відбулися круглі столи на тему: «Герої нашого краю-патріоти України,єдиної суверенної держави», «Герої Небесної сотні»,де учні 9-х класів змогли висловити свої думки щодо подій Євромайдану.Також було проведено онлайн лекції на тему: «Герої сьогодення», «Подвиг,що непідвладний часу»,патріотично –інформаційну годину спілкування «Від Революції Гідності до Країни гідності».

Учителями підготовлено онлайн уроки-диспути на тему: «Герої-хто вони», «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності», флешмоб “Гідність в інтернеті — гідність у житті!”.Учні активно долучилися до обговорення подій Революції Гідності,подискутували та висловили свої позиції .

У кожному учнівському колективі проводились інтерактивні практики для підвищення рівня цифрової грамотності «Аси інтернету» та ознайомились з інсайтами від польських партнерів програми Фундації «Школа з класом» про цифрову обачність в інших європейських країнах.






Всесвітній день доброти

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднує народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

Адже, про добро говорити ніколи не пізно, а тим більше його творити!!!! От і сьогодні ліцеїсти долучилися до такого гарного  пам’ятного дня в світі: уявної подорожі до Країни доброти «Добро починається з тебе» та створення класних міні проєктів “Чарівна книга доброти”!





пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Ось і закінчились наші осінні канікули...

 Цьогорічні осінні канікули для учнів нашого ліцею стали часом для цікавих пригод, віртуальних навчальних екскурсій і відпочинку на природі. 

Одним з найцікавіших заходів була онлайн екскурсія до музеїв історії, де учні змогли більше дізнатися про культурну спадщину нашої України. Учні 8-10 класів брали участь у вебквесті, де розгадували загадки, пов'язані з історичними подіями та видатними особистостями. Ця подія не лише розширила знання школярів, а й додала їм командного духу, адже вони працювали в командах.

Цікаво та енергійно юні спортсмени ділилися своїми спортивними надбаннями на віртуальній дошці  «Спорт у моєму житті».

Звичайно, канікули стали часом і для самостійної підготовки до уроків, особливо для одинадцятикласників, які приєдналися до інтенсиву "НМТ і коефіцієнти для вступу". 

7 листопада здобувачі освіти ліцею №1 долучилися до національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» за підтримки ПРООН в Україні та відвідали Всеукраїнський урок з медіаграмотності. У форматі командного квесту діти виконували інтерактивні завдання разом із зірковими гостями.             Осінні канікули – час для вдосконалення - вважають освітяни Білопільського ліцею №1. Під час осінніх канікул відбулася педагогічна рада з питань підвищення якості освітнього процесу та забезпечення комфортного середовища для навчання і виховання учнів в умовах реформування освіти. Це був продуктивний обмін ідеями та планами, спрямований на те, щоб наші учні отримували не тільки знання, а й зростали в комфортному й безпечному середовищі!




пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Безпечні осінні канікули

 Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно. І під час навчання, і під час канікул важливо бути в безпеці, знати правила безпеки й дотримуватися їх. Традиційно класні керівники під час  годин спілкування розповіли дітям про безпечну поведінку в умовах воєнного стану, пожежну безпеку в побуті, безпеку дорожнього руху, профілактику дитячого травматизму тощо. Канікули передбачають не лише відпочинок учнів, а й організацію для них позакласних заходів, які будуть організовані в онлайн форматі. Усім бажаємо веселих та безпечних осінніх канікул!!!

















Безпечні весняні канікули

      Весняні канікули — чудова нагода для відпочинку, але важливо пам'ятати про безпеку. Із  метою попередження нещасних випадків в умо...