четвер, 27 лютого 2025 р.

Відповідальність батьків у разі невідвідування дитиною занять, в тому числі і дистанційних

Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих, або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Поважною причиною відсутності учня на навчальних заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я, або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).Такі справи розглядають на засіданнях суду.

Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн., без урахування судового збору.

Крім пропуску дітьми занять, батьки також несуть відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.

Отже, навіть якщо заняття проводиться дистанційно, обов'язок присутності дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, адже, відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

Виходячи із вищевикладеного, просимо батьків, або осіб, що їх замінюють, відповідально ставитись до належного виконання ними батьківських обов’язків щодо здобуття освіти їх дітьми.

 

Джерело: https://znayshov.com/News/Details/vidpovidalnist_batkiv_u_razi_nevidviduvannia_dytynoiu_zaniat_v_tomu_chysli_i_dystantsiinykh

середа, 26 лютого 2025 р.

26 лютого — День спротиву окупації Криму та м. Севастополя.

Спротив окупації, який почався 26 лютого 2014 року, триває вже 11 років. Саме цього дня тисячі кримських татар і українців вийшли під стіни Верховної Ради Автономної Республіки Крим, аби підтримати територіальну цілісність України та завадити місцевим депутатам ухвалити звернення до Росії щодо введення її військ.

У нашому закладі освіти відбулися заходи, присвячені цій даті. Здобувачі освіти долучилися до тематичних годин спілкування, переглянули інформаційні матеріали та обговорили події 2014 року.

Пам’ятаємо, що Крим — це Україна. Спротив триває.

вівторок, 25 лютого 2025 р.

День української жінки

 25 лютого в Україні відзначають День української жінки. Хоч це свято і вважається неофіційним, воно нагадує про важливу роль дівчат у суспільстві, їхній внесок у культуру, науку, освіту, військову справу та всі сфери життя.В українській традиції жінка завжди була берегинею роду та сімейного вогнища, але водночас – активною учасницею суспільних і політичних процесів. Українки завжди брали активну участь у визвольному русі, культурному відродженні, політиці та освіті. Лесі Українці, Ользі Кобилянській, Соломії Крушельницькій і багатьом іншим вдалося довести, що жінка може бути не лише берегинею домашнього вогнища, а й творцем, лідеркою та символом національної гідності.

Що цікаво, дату цього свята обрали невипадково. Річ у тім, що саме в цей день народилася видатна українська письменниця та громадська діячка Леся Українка, яка стала символом сили, мудрості та незламності.







понеділок, 24 лютого 2025 р.

24 ЛЮТОГО. ДЕНЬ, ЯКИЙ ЗМІНИВ БАГАТО ЧОГО 💔

 Три роки тому розпочалося повномасштабне вторгнення росії на нашу територію, але ворог так і не зламав Україну. Ми вистояли, бо боремося за свободу, життя і майбутнє. Боремося вже 11 років. І продовжуємо боротися далі!

За ці роки кожен із нас став частиною цієї боротьби. Хтось захищає країну на фронті, хтось допомагає в тилу, хтось волонтерить, хтось тримає економічний фронт, хтось навчається. Кожен українець – це крапля великого океану незламності.

Сьогодні ми вшановуємо кожного Героя, хто віддав своє життя за нашу країну. 

Пам’ятаємо, боремося, наближаємо перемогу 🌻

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Міжнародний день рідної мови

         

            Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.

Українська мова має давню історію, яка бере свій початок ще з часів Київської Русі. Вона пережила складні періоди, проте змогла зберегти свою самобутність і красу. Сьогодні українська мова є державною мовою України, і її розвиток та захист є важливими пріоритетами державної політики. За даними останнього перепису населення, понад 67% громадян України називають українську своєю рідною мовою. Завдяки впровадженню Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в останні роки спостерігається позитивна динаміка у використанні української мови у всіх сферах суспільного життя.

Сьогодні, коли Україна відстоює свою незалежність, мова стала одним із найважливіших символів національної єдності та опору. Використання української мови у публічному просторі, освіті, культурі та військовій справі є не лише ознакою патріотизму, а й потужною зброєю у боротьбі за власну ідентичність. Мовна свідомість є ключовим фактором, що допомагає згуртувати суспільство, зміцнити дух нації та підтримати українських воїнів.

Значення мови в умовах війни стало ще більш очевидним: вона об’єднує людей, формує національну самосвідомість і демонструє нашу стійкість перед викликами. Кожен, хто говорить українською, робить свій внесок у збереження та зміцнення української державності. Саме тому важливо продовжувати підтримувати українську мову, вивчати її, розвивати та передавати наступним поколінням.

Нехай рідна мова буде джерелом натхнення, єднання та гордості для кожного з нас. Бережімо та примножуймо її багатство! Долучайтеся до мовних ініціатив, підтримуйте українську мову у повсякденному житті та сприяйте її розвитку в майбутньому!

четвер, 20 лютого 2025 р.

«Ворогам – кришка»

❗️❗️❗️Саме під таким гаслом у Білопільському ліцеї №1 на постійній основі проходить збір пластикових кришечок у межах волонтерської акції «Крила».

✅Учні та їх батьки, працівники ліцею та небайдужі мешканці нашого міста долучаються до проєкту «КРИЛА», під логотипом «Ворогам – кришка», ініційованого Благодійним фондом «ОВЕС».

✅Нещодавно ми відправили до 30 кг кришечок. 

✅Нагадуємо, що акція передбачає збір пластикових кришечок від тари для харчових продуктів: пляшок для води, соку, молочних продуктів, соусів тощо.

 ✅Зібрані кришечки будуть відправлені на переробку, а отримані кошти перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів ЗСУ.

✅Кришки від пластикових пляшок містять поліетилен, що є цінним матеріалом для переробки. Отже , кожна принесена кришка стає краплею допомоги.

❗️❗️❗️Збір кришечок продовжується. Тому прохання, активно долучатися до даного збору!!!

📝✌️Трішки статистики: як повідомляє голова фонду, за період із серпня 2023 по 01.02.2025 , за 1,5 року збору ми разом із вами зібрали 🫶🏻

📍208 627 кг кришечок ( Двісті вісім тонн шістсот двадцять сім кг) 

📍на 2788525 грн 

закупили й передали за призначенням ‼️140 fpvдронів

Цей маленький жест наближає нашу перемогу, адже кришечки йдуть на переробку, а кошти - на ЗСУ!💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Дякуємо всім, хто долучається! 💞Кожна кришечка має значення!!!💪🏻🙏








День Героїв Небесної Сотні

 🕯 Пам’ятаємо. Шануємо. Боремося.

Сьогодні ми вшановуємо подвиг, відвагу й самовідданість учасників Революції Гідності, які відстоювали ідеали свободи та європейське майбутнє України. І які віддали свої життя у цій боротьбі. 

11 років тому український народ показав, що таке єдність і що таке стійкість. Що таке сила українського духу. Що таке свобода й гідність. 

Герої Небесної Сотні загинули, наш обовʼязок памʼятати імена кожного! 

Сьогодні боротьба за нашу незалежність і територіальну цілісність триває.

У цей день ми єднаємося та обіцяємо продовжувати їхню справу заради майбутнього нашої країни. Слава Героям Небесної Сотні! 







середа, 19 лютого 2025 р.

Вітаємо з Днем Державного герба України!

Герб - один із головних символів нашої країни, він відображає героїчне минуле та її багату культурну спадщину, уособлює єдність українців та прагнення жити в злагоді. Нехай це свято згуртує всіх нас, зміцнить високе почуття особистої відповідальності кожного жителя за сьогодення і майбутнє української землі. Бажаємо всім міцного здоров'я, сімейного добробуту, процвітання, миру та віри в майбутнє!

Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги!💛💙🙏

вівторок, 18 лютого 2025 р.

ПРОЄКТ "СТОПМІНА" ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 Для здобувачів освіти 1-11 класів Білопільського ліцею № 1 було проведено цикл онлайн-занять в рамках проєкту "Стопміна" за сприяння Данської Ради у справах біженців (DRC).

Стопміна - це освітній проєкт, який направлений на підвищення обізнаності дітей 👭 та дорослих 👪 на сході України про ризики вибухонебезпечних предметів💣.

Протягом проведення онлайн-занять здобувачі освіти дізналися, та поглибили вже набуті знання, про правила та алгоритми безпечної поведінки при виявленні міни або іншого вибухонебезпечного предмета, ознайомилися з різновидами таких предметів, а також знаходили правильні варіанти маршруту у тематичному квесті "Знайди безпечну дорогу!"

Також здобувачі освіти стали учасниками онлайн-курсу "Курс з інформування про ризики вибухонебезпечних предметів". Вони дали можливість дітям підвищити рівень знань учнів про те, як діяти в небезпечних ситуаціях. Після проходження курсу учасники освітнього процесу отримали сертифікати. 

Отримана інформація є корисною для безпеки життєдіяльності дітей на місцевості, де проходить або проходив збройний конфлікт.

Щиро вдячні організаторам проєкту та спікерам змістовних та цікавих занять за надані знання з такої життєвоважливої теми в реаліях сьогодення для підростаючого покоління.









понеділок, 17 лютого 2025 р.

День Єднання

 День єднання – це не просто дата. Це те, що ми робимо щодня.

Три роки тому цей день з’явився за тиждень до того, як світ для всіх нас розділився на «до» і «після». Але саме ці три роки показали, що таке справжня єдність. 

Єднання – це не красиві слова. Це люди, які не проходять повз чужу біду. Це підтримка, що приходить тоді, коли здається, що сил уже немає. Це про прості речі: допомогти, підставити плече, не лишити сам на сам.

Педагоги Білопільського ліцею №1 з нагоди Дня єднання провели тематичні уроки «Сила України – у єдності її народу!», «Ми – єдина нація», на яких наголошувалось про важливість єдності в країні, збереження рідної  мови та національних традицій. Під час заходів з учнями проведено гру «Чи добре ти знаєш Україну? та вправу  «Моя долонька –мрія на карті України». Під час проведених заходів кожен здобувач освіти вкотре переконався, що єдність – це віра у світле завтра держави!

 І доки ми разом, доки тримаємо одне одного – все буде Україна. Вітаємо з Днем єднання!💛












субота, 15 лютого 2025 р.

Тиждень безпечного Інтернету

 Тиждень безпечного Інтернету  – це важлива освітня ініціатива, яка допомагає учням дізнатися про правила безпечного користування Інтернетом, кібербулінг, захист персональних даних і відповідальну поведінку в мережі. У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей. 

Згідно річного плану роботи закладу, у період з 10 по 14 лютого 2025 року у Білопільському ліцеї №1 був проведений Тиждень безпечного Інтернету. Заходи були насичені та різноманітні. Здобувачі освіти отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки, Інтернет-етики та Інтернет-гігієни, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному розділі вебсайту ліцею «Безпечний Інтернет: кіберполіція радить, як захиститися». 

Психологічною службою та класними керівниками проведено години спілкування на тему «Безпечний Інтернет», переглянуто та обговорено відеоролики, проведено інтерактивні ігри «Безпечно-небезпечно», а також учні познайомилися з новими цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами.

Учні та вчителі 11.02 приєдналися до відкритого уроку з кібернетики. Під час занять учасники дізналися:

  • як діяти у разі сексуальної експлуатації в мережі – поліцейські пояснили, як працюють онлайн-зловмисники, які методи вони використовують для маніпуляцій і вербування дітей;
  • як уберегтися від онлайн-грумінгу – школярі та їхні батьки ознайомилися з основними прийомами, якими користуються зловмисники для встановлення довірливих стосунків із дітьми;
  • що таке сексуальний шантаж (сексторшен) та як йому протидіяти – фахівці розповіли, як не потрапити в пастку зловмисників, які вимагають гроші або інші матеріальні вигоди, використовуючи особисті фото чи відео;
  • основні правила безпечної поведінки в інтернеті – учасникам нагадали про важливість захисту особистих даних, обережність у спілкуванні з незнайомцями та перевірку інформації перед її поширенням;
  • як працюють онлайн-шахраї – кіберполіцейські спільно з експертами Нацбанку розповіли про найпоширеніші схеми платіжного шахрайства та дали практичні поради щодо захисту фінансових даних;
  • небезпеку втягнення молоді у протиправну діяльність – поліцейські застерегли про можливість втягнення дітей у протиправну діяльність та про загрозу вербування агентами ворога підлітків для подальшого вчинення дій на користь ворога.















Безпечні весняні канікули

      Весняні канікули — чудова нагода для відпочинку, але важливо пам'ятати про безпеку. Із  метою попередження нещасних випадків в умо...