пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

10 родзинок Закарпаття


Напевно всі знають, із яким нетерпінням діти чекають канікул. А якщо в цей час ще й планується подорож, то ці почуття взагалі не можна передати словами. Такими емоціями були переповнені учні Білопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, які збиралися в тур «10 родзинок Закарпаття».
Перша зупинка нашої подорожі відбулася серед карпатських живописних гір, де розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців країни – мисливський палац графів Шенборнів (1890 р.). Він зустрічає своїх відвідувачів 365 вікнами, запрошує до 12 входів у 52 кімнати. Оточує палац парк з багатьма екзотичними рослинами.
Наступним був овіяний легендами і бойовою славою мукачівський замок «Паланок» (ХІV ст.), що знаходиться на одинокій гостроверхій сопці  і як магніт притягує погляди подорожуючих. Замкові стіни ще й досі памʼятають свою захисницю Ілону Зріні.
А завершили свій перший день купанням у басейнах з термальними водами, що піднімаються з глибини 1600 м. та лікують від 86 хвороб.
Другий день розпочався пішохідною екскурсією по місту Ужгород, яке зачаровує своїм шармом і колоритом. Оглянули Катедральний Хрестовоздвиженський собор (1841 р.), римо-католицький костел св. Георгія (1775 р.), а також один з найстаріших в Україні замків (ХІV ст.). Завітали до культової корчми «Деца у нотаря».
Біля підніжжя полонини Руна знаходиться бальнеологічний курорт Лумшори, де була наша наступна зупинка. Незабутні враження залишили купання у величезних металевих чанах, наповнених мінеральною сірководневою водою.
Третього дня діти відвідали столицю лозоплетіння України, де змогли придбати сувеніри з лози. Побували на буйволиній фермі, дегустували вироби з буйволиного молока. Також оглянули оленячу ферму, у якій живуть та приносять велику радість відвідувачам понад сто плямистих оленів.
Продовжилася подорож у мальовничому карпатському містечку, неподалік від гори Маковиця (750 м.), де піднялися на гору канатно-крісельним підйомником. Із вершини гори відкриваються чудові панорами карпатських хребтів Боржава та Горган, а також меандри ріки Ріки.
І на останок побували у с. Пилипець, де з висоти 15 метрів багатьма каскадами між скелями скидає води в мальовничу гірську долину один з найкрасивіших водоспадів України – водоспад Шипіт. Він бере свій початок з великого підземного джерела в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава.
Під час подорожі по Закарпаттю діти проживали в затишних садибах сільського туризму біля міста Берегово й могли спробувати страви місцевої кухні.
Завершили свою подорож екскурсією по місту Львів та майстер-класом з виготовлення «Юрашок».
Не дивлячись на те, що кожний день розпочинався рано й закінчувався пізно, діти отримали величезне задоволення та багато позитивних вражень від подорожі. Із нетерпінням чекаємо наступних екскурсій!



Немає коментарів:

Дописати коментар

Всесвітній день доброти

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші ...