пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Привітання від директора школи




Дорогі діти! Шановні вчителі, батьки, працівники закладу!
          Щиро вітаю вас зі святом Останнього дзвоника, закінченням навчального року.
          2019-2020 навчальний рік стане для нас по-особливому пам’ятним, адже ми наполегливо навчалися, організовували цікаві заходи, сміливо запроваджували інновації, зростали інтелектуально й фізично, мужньо опановували ази дистанційної форми освіти. Сьогодні упевнено можемо сказати: «Ми змогли!».
          Святковий день завжди збурює хвилю найглибших емоцій в усіх учасників освітнього процесу. Для більшості школярів попереду – довгоочікувані літні канікули. Бажаю вам гарно відпочити, оздоровитися, загартуватися, набратися нових сил і яскравих вражень. Нашим
дев’ятикласникам зичу виваженості й мудрості щодо вибору майбутнього місця навчання. По-справжньому знаковим сьогоднішній день є для випускників 11 класу. Попереду – крок із дитинства в дорослість. Зробіть цей крок гідно!
         Слова щирої подяки батькам за щоденну підтримку й розуміння! Добробуту й  благополуччя вашим родинам, миру й злагоди! Нехай справджуються батьківські надії!
         Висловлюю глибоку вдячність учителям школи, усім працівникам закладу. Ваша самовіддана праця справді подвижницька. Бажаю вам гарної літньої відпустки, невичерпного оптимізму, життєвої енергії й наснаги.
        До зустрічі 1 вересня 2020 року!

Із повагою
Галина Оксененко, директор
Білопільської спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів №1 Білопільської міської
ради Сумської області

Останній дзвоник 2020

     

       Шановні учні, дорогі випускники! Вітаємо вас зі Святом останнього дзвоника, що символізує закінчення навчального року. Для багатьох учнів – це успішне подолання чергового рубежу в шкільному житті, перехід до наступного класу, а для наших випускників сьогодні - особливо радісний і пам’ятний день, адже вони прощаються зі школою й вирушають у самостійне доросле життя.
             Щиро бажаємо вам, шановні випускники, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Нехай знання, отримані в школі, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній
діяльності! Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії! Щасти вам у всьому! У добру путь!





вівторок, 26 травня 2020 р.

В.о. міністра освіти: пробне ЗНО відбудеться 15-17 червня



На сторінці Фейсбук під час онлайн конференції Любомира Мандзій сказала щодо пробного ЗНО:
«Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться 15-17 червня. Виходячи з теперішньої ситуації ми розуміємо, що можемо проводити ЗНО у червні місяці і робимо все необхідно щоб створити пункти тестування, залучити педагогічних працівників до проведення ЗНО. Забезпечити безпечність шкіл», - сказала в.о. міністра освіти.
Пробне ЗНО, за її словами, допоможе школярам відчути атмосферу справжнього ЗНО.
Додатково:
  • Пробне зовнішнє оцінювання має відбутись впродовж двох тестових днів. Під час першої частини учасники складають тестування з української мови і літератури. А під час другої частини учасники мають можливість скласти на вибір один із тестів, які включені до програми ЗНО.
  • Для участі пробному ЗНО потрібно було зареєструватись.

Розклад Всеукраїнської школи онлайн на 25-29 травня


25 травня 2020 року розпочинається восьмий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Уроки для всіх класів в день трансляції, а також в записі, можна дивитись на YouTube каналі МОН.
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти це останній тиждень, коли транслюватимуть уроки для початкової школи. Уроки для 5-11 класів триватимуть до кінця 2 тижня червня (орієнтовно до 12 червня).
Міністерством освіти підготовлено розклад із темами на новий тиждень Всеукраїнської школи онлайн (25-29 травня) для 1-11 класів.
Завантажити розклад із темами на новий тиждень (25-29 травня) можна за посиланнями: 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас, 5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас.
Нагадуємо, що в межах проєкту уроки для початкової школи транслюються з 9 години ранку у вівторок та четвер, а для 5-11 класів – з 10 години ранку з понеділка до п’ятниці.
Також на YouTube МОН з’являються субтитри та переклад жестовою мовою для уроків. Поступово такий супровід матимуть усі уроки каналу.

ЗНО - 2020: основні дати

ЗАТВЕРДЖЕНО ГРАФІК ЗНО-2020: 
ОСНОВНА СЕСІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 25 ЧЕРВНЯ – 17 ЛИПНЯ, РЕЗУЛЬТАТИ ОГОЛОСЯТЬ ДО 29 ЛИПНЯ


Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН.
Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:
  • математика – 25 червня,
  • українська мова і література – 30 червня,
  • фізика – 2 липня,
  • іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,
  • англійська мова – 7 липня,
  • історія України – 9 липня,
  • біологія – 13 липня,
  • географія – 15 липня,
  • хімія – 17 липня.
Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться:
  • з математики, фізики – до 16 липня,
  • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,
  • з географії, хімії – до 28 липня.
Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:
  • з математики, фізики – до 17 липня,
  • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,
  • з географії, хімії – до 29 липня.
Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.
Під час тестування учні та інструктори будуть забезпечені захисними масками, а пункти проведення ЗНО – антисептиками.
Нагадаємо, цьогоріч перелік уповноважених закладів вищої освіти, до яких за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу та АРК Крим (м. Севастополь), розширився до 91 університету. З них 77 ЗВО підпорядковані МОН, а 14 – МОЗ, МВС та Мінкульту.

четвер, 21 травня 2020 р.

Навчання оn-line наймолодших учнів школи

        Ураховуючи рекомендації МОН, у закладі організований освітній процес в умовах дистанційного навчання. Учням наданий вільний доступ до навчальних матеріалів та завдань. Для їх формування вчителі враховували вимоги освітніх програм та мали на меті уникнути перенавантаження дітей. Педагоги підбирали доступні, змістовні, цікаві завдання, які б допомогли школяреві опанувати нове.  Для цього вчителі використовувати різні інтернетресурси, зокрема YouTube, освітній проект «На Урок», Всеосвіта та інші. Також ми навчилися створювати  різні тести в Googleforms, знімати та монтувати власні відео-уроки та багато чого іншого. Для здійснення ефективного дистанційного навчання був налагоджений зворотній зв’язок з кожним учнем через можливі мережі, але найчастіше ми використовували Viber, Messenger, WhatsApp. Також вироблено систему оцінювання робіт, які учень виконував, фотографував та надсилав вчителю у зручний для себе спосіб. Спільними зусиллями ми намагалися зробити наше дистанційне навчання ефективним та результативним.

Учні перших класів на карантині не лише вивчають математику, пишуть, читають, а й займаються фізкультурою.



Те, що математика – цариця наук, розуміють навіть найменші.



Здорове харчування


Сезонні зміни у природі навесні



І першокласники знають, що вміння грамотно, каліграфічно писати необхідне для успішного навчання.



 Заочна екскурсія з природознавства «Весняні зміни в природі. Первоцвіти»








Ми – на дистанційному!

 

    
Упровадження дистанційного навчання в закладі стало справжнім випробовуванням для усіх учасників освітнього процесу: учителів, учнів, батьків. Ще б пак – ми ніколи так надовго не покидали навчальні кабінети!
       Тож довелося швидко мобілізуватися, пристосовуватися до проведення уроків з екранів гаджетів, шукати нові можливості для онлайн-навчання, постійно вдосконалюватися.


      Кожен учитель вибрав доступну дітям і батькам форму проведення дистанційних занять: розміщення навчальних матеріалів, завдань для самостійного опрацювання у власних блогах, на сайті школи, у Google Clasroom. 


Учні, у яких немає власного комп’ютера, спілкуються зі своїми вчителями через групи у Viber, Whats App, отримують консультації по телефону. Для проведення відеоконференцій педагоги використовують Zoom.


        Працюючи дистанційно, всі отримують новий досвід, який спонукає до самодисципліни й творчості.

 

вівторок, 19 травня 2020 р.

День Вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році.  І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
Операція радянських військ з вигнання нацистських окупантів з території Кримського півострова почалася 8 квітня 1944 року і завершилася в ніч на 13 травня. Ще до завершення боїв, 22 квітня в доповідній записці на ім’я Лаврентія Берії кримські татари були звинувачені в масовому дезертирстві з лав Червоної армії. 10 травня Берія в листі Сталіну повторив попередній закид, додавши до нього «зрадницькі дії кримських татар проти радянського народу» та «небажаність подальшого проживання кримських татар на прикордонній околиці Радянського Союзу». Також в листі була сформульована пропозиція виселити все кримськотатарське населення до Узбекистану.
Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.
Рекомендовано переглянути фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва, присвячений темі депортації кримськотатарського народу, "Хайтарма" https://www.youtube.com/watch?v=S3xE_nq7iAw
З піснею "1944" Джамала перемогла на Євробаченні 2016 https://www.youtube.com/watch?v=MI9SDYx_3TE

День науки

 Вітаємо з Днем науки!👨🔬👩🔬

Цей день – чудова нагода не тільки подякувати науковцям за їхню роботу, а й нагадати всім, де читати, слухати і дивитись цікаве про науку. А ще після карантину можна відвідати круті наукові заходи.

неділя, 17 травня 2020 р.

Євроклуб "Smart Kids"


Дев'ятий рік поспіль у Білопільській спеціалізованій школі №1 ефективно організовано роботу шкільного Євроклубу "Smart Kids". Головним завданням євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування учнівської молоді про Європейський Союз, його структур та процеси, які відбуваються в Європі та на теренах України; ознайомлення з
життям людей в інших країнах, культурою, мовою; знайомство з новими людьми, обмін досвідом.
Традиційними у цей рік стали спільні засідання правового сектору учнівського самоврядування з учасниками Євроклубіацями щодо розгляду основних статей Конвенції про права дитини, проведення виставок поробок, малюнків, аплікацій «Ми - різні, ми - рівні!», акції «Червона стрічка», відзначення Дня прав дитини. Із новими силами і ідеями розпочали участь в нових проектах eTwinning- New Friends, One Day in Europe, Kids Safety Rules.
За ініціативи учасників Євроклубу провели акцію до Міжнародного дня безпечного інтернету, організувавши для бажаючих перегляд мультимедійних презентацій з цього питання, брали участь у Всеукраїнському веб-квесті та разом з учнями створили символ миру з паперових сердець.
Щорічною традицією стала участь у Євровікторині, де учні мають можливість продемонструвати свої знання про Європу і отримати подарунки.

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Дистанційне навчання у школах триватиме до 31 травня

У зв’язку із продовженням загальнонаціонального карантину до 22 травня, навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Календар навчання та завершення навчального року:

  • до 31 травня триватимуть заняття;

  • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

  • до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

  • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилатимуть копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів будуть видані у вересні 2020/2021 навчального року.

Нагадаємо, що державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

Всесвітній день доброти

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші ...