пʼятниця, 31 березня 2023 р.

Безпечні весняні канікули: на що звернути увагу

 Наближаються весняні канікули. У школярів з'являється більше вільного часу. З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення різних неприємних ситуацій учнів та їх батьків просимо ознайомитися з правилами техніки безпеки під час весняних канікул, із обов'язковим їх дотриманням. 

Нагадування для учнів

• Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Будь обережним при переході трамвайних та залізничних колій. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.

• Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.

• Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

• Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.

• Будь обережним біля водоймищ, не ходи по льоду у період танення. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ

• Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття.

• Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
Увага батькам!
•  Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.

•  Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях.

•  Постійно нагадуйте про правила власної безпеки, особливо під час повітряної тривоги!

 Бережіть себе!

Безпечні весняні канікули з песиком Патроном

пʼятниця, 24 березня 2023 р.

Безпека на дорогах

24 березня учні нашого ліцею приєдналися до онлайн-заходу для школярів про правила безпечної поведінки на дорогах в темний час доби, особливо за умови відсутності електроенергії та освітлення на вулицях міст і селищ. Інспектор ювенальної превенції Олександр Сергієнко прочитав коротку лекцію про основні правила поводження на дорозі і про те, як правильно користуватися світлоповертальними браслетами та наліпками, щоб водій зміг побачити дитину на дорозі.

Лекція пройшла в межах соціального проєкту «Безпека в дії», який започаткували Укргазвидобування Institute of Partnership and Sustainable Development та Ювенальна Поліція України




середа, 22 березня 2023 р.

Інформація для батьків

 «Знаїмо» (https://znaimo.gov.ua/) — це про те, як важливо знати, що ми їмо. Особливо, якщо мова про харчування дітей, тим паче у школі. 

🥗 Портал «Знаїмо» - це частина реформи системи шкільного харчування. Його запустили , щоб у освітніх закладах знали, які зміни потрібні, аби у школярів було здорове меню. Щоб батьки знали,  як прищепити дітям здорові звички як спосіб мислення. Щоб і учні знали, як це здорово — їсти здорове! І як може бути при цьому смачно, а не тому що «мама сказала». 

🥒 Портал — однаково корисний для освітян та батьків. Бо ж харчування дітей у шкільному віці — це синергія з обох сторін. Приміром, у підрозділі «меню» є технічні карти багатьох шкільних страв, тож батьки можуть порівняти їх з тим, що готують у їх школі. А також збирати поживні ланчбокси в доповнення.

👉 І, що важливо — матеріали на порталі враховують воєнний час, у якому ми живемо, і значну частину порад присвячено харчуванню вдома, адже частина дітей навчаються дистанційно. 




вівторок, 21 березня 2023 р.

Участь у роботі конференції асоціації викладачів англійської мови Словенії IATEFL Slovenia "Викладання лише для хоробрих"

                                З 9 по 12 березня 2023 року у місті Терме Віват проходила конференція асоціації викладачів англійської мови Словенії IATEFL Slovenia "Викладання лише для хоробрих". У її роботі взяла участь  учитель іноземної мови Білопільського ліцею №1 Інна Кривохижак, як випускниця програми ТЕА за запрошенням посольства США в Україні .

                                 Конференція у Словенії є щорічною, вона відбувається вже в 28 раз і цього року зібрала понад 200 учасників із 15 країн світу. Це була унікальна можливість зустрітися з провідними тренерами, теоретиками з Словенії, Польщі, Греції, Великобританії , вчителями-практиками, авторами матеріалів і видавцями, обмінятися думками та досвідом викладання мови, навчальними планами, тенденціями з акцентом на інноваційні методи викладання та технології, кращі адміністративні практиками та міжнародні партнерські стосунки. Програма включала участь у різноманітних воркшопах, конкурсі поезії, іграх та лотереї.                                                               На вечірці після офіційного відкриття конференції учасники презентували свої країни і пригощали смаколиками. "Солодкі" спогади залишилися після виготовлення та дегустації цукерок у майстерні шоколаду. Масаж, парафінові ванночки для рук, гімнастика у басейні, костюмована танцювальна вечірка лише додавали сил і настрою. Запам'яталися слова одного із спікерів: "Better your best, always! There is no replay, no restart, no rewind, so enjoy every single moment as it comes." - "Покращуй своє найкраще,  завжди! Немає повтору, перезапуску чи перемотування назад, тож насолоджуйтеся кожною миттю життя"

середа, 15 березня 2023 р.

Всеукраїнський урок із профорієнтації


15 березня 2023 року у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини» відбувся Всеукраїнський урок із профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників до якого долучилися учні нашого ліцею.

Всеукраїнський урок із профорієнтації є щорічним заходом, який реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».



пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Як подати звернення до управління Державної служби якості освіти у Сумській області



 Захист прав учасників освітнього процесу — педагогів, здобувачів освіти, їх батьків — серед пріоритетів діяльності Державної служби якості освіти України та її територіальних органів

У разі виникнення питань щодо доступу до якісної освіти, дотримання чинного законодавства про освіту, кожен бажаючий може звернутися до Управління Державної служби якості освіти у Сумській  області в один із способів:

надіслати звернення на електронну пошту управління Служби  sumy@sqe.gov.ua  або на адресу:

                                                                    просп. Свободи, 38, м. Суми, 40016;

 

 зателефонувати на «гарячу лінію»  (0542) 77 66 10;                                       

                                                                    +38 066 232 20 11

 

викласти звернення на особистому прийомі (попередній запис за    телефоном (0542) 77 66 10

 

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику буде надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення надіслане з використанням мережі Інтернет (електронне звернення) є різновидом письмового звернення та оформляється з дотриманням вищевказаних вимог.

 

#UAразом  

 

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Телефон:
 0542 77 66 10
Сторінки
 в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/SumySQEua
https://www.youtube.com/channel/UCFE79MN0tYPp0n6JyHNznbw

Шевченківська весна у ліцеї

 В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Шевченко – геній, мислитель, пророк, людина незвичайної долі й неординарного таланту, що здобула світову славу. Поет зробив неоціненний вклад у світову духовну й літературну скарбницю людства. Його довершена творчість і досі сіє зерна добра і світла, палахкотить незгасимим полум’ям проникливої мудрості та безкомпромісної справедливості. Шевченківська весна у ліцеї - під такою назвою у нашому ліцеї було проведено ряд заходів, учні взяли участь у флешмобі читців  "Єднаймо Україну Тарасовим словом" та переглянули презентацію «Шевченко від А до Я».

четвер, 9 березня 2023 р.

День Національного Гімну України

🤝🏻День відзначається неофіційно на згадку дня 10 березня 1865 р., коли у Перемишлі, під час першого в Західній Україні шевченківського концерту відбулося публічне виконання твору Павла Чубинського «Ще не вмерли України ні Слава, ні Воля» на музику Михайла Вербицького.
⏳Осінню 1862 р. П. Чубинський перебуваючи в гостях, почув патріотичну сербську пісню «Већ се српска застава», яка його вразила. За спогадом сучасника, Чубинський пішов у сусідню кімнату і повернувся звідти з готовим текстом, який розпочинався словами «Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля!».
За іншою версією учасниками тієї ж вечірки були поляки-українофіли Тадей Рильський та Павлин Свєнціцький. Вони згадували події 1861 р. - похорон Шевченка та панахиду за 5-ма вбитими маніфестантами у Варшаві і стали награвати «Jeszcze Polska nie zginęła» на фортепіано, імпровізуючи з українським перекладом. Тоді Чубинський і запротестував: «треба мати свій гімн», - і за півгодини його запропонував. 
Хай там як, та у поетичному тексті вірша сплелися в єдине художнє ціле фольклорні образи, мотиви Шевченкової музи і відлуння тих революційних пісень, зокрема польських і сербських, що звучали довкола.
📖Уперше слова гімну були опубліковані у львівському журналі «Мета» (1863, №4) анонімно, оскільки автор вже був під наглядом жандармів. Вірш був «схований» серед трьох віршів Тараса Шевченка.
Дуже швидко вірш Чубинського став популярним серед інтелігенції, студентів, гімназистів. Певний час його навіть приписували самому Т. Шевченку.
🎼Незабаром вірш помітив греко-католицький священик отець М. Вербицький – релігійний діяч і відомий композитор тих часів. М. Вербицький завжди мріяв написати твір на слова Т. Шевченка. Думаючи, що кладе на музику твір Шевченка, Вербицький музично осмислив вірш Чубинського.
Вперше твір панотця надрукували з нотами у 1865 р. А у 10 березні 1865 р. Вербицький вперше сам виконав композицію у залі духовної семінарії у місті Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченому Тарасові Шевченку.
Разом з камерним варіантом твору був створений і хоровий варіант твору. 
У 1865 р., зважаючи на популярність твору, Вербицький оприлюднив авторську версію гімну для хорового виконання. Саме з хоровою версією пов'язані всі відомості про його входження у виконавське життя.
🎵За музичним стилем пісня-хор М. Вербицького - зразок поєднання класичного чотириголосся з національними мелодичними елементами та властивими для українських фольклорних наспівів, старовинних кантів і псалмів інтонаціями, кадансами, ліризованими мелодичними зворотами. Все разом надає музиці піднесено врочистого і водночас щирого, задушевного характеру.
Після цього урочисту пісню виконували в Наддніпрянщини й Галичини під час проведення патріотичних заходів. Як і творчість Тараса Шевченка, вона об’єднувала людей, незалежно від місця народження.
#ІсторіяНаціональногоГімнуУкраїни

четвер, 2 березня 2023 р.

Кібербезпека для підлітків

          Для учнів 8-10 класів Білопільського ліцею № 1 було організовано онлайн-зустріч із інспектором сектору ювенальної превенції  відділу превенції Сумського РУП Євою Тесленко. Вона наголосила на важливості дотримання інтернет безпеки серед підлітків. Сьогодні через постійне збільшення молодіжних деструктивних угрупувань учням необхідно дотримуватися інформаційної гігієни та правильно використовувати інтернет джерела, пам’ятати  правила кібербезпеки.



Всесвітній день доброти

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші ...